VS

Mercedes C Class Wagon vs VW Touran vergelijking

Vergelijk prestaties (288 pk vs 150 pk), bagageruimte en prijs (50.500 € vs 42.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes C Class Wagon of VW Touran.

Mercedes C Class Wagon vs VW Touran: de belangrijkste verschillen

Mercedes C Class Wagon

3,6 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • significant meer vermogen
  • lichtjes zuiniger
  • significant sneller van 0–100 km/u
details

VW Touran

4,6 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • iets goedkoper
  • lichtjes lichter
  • significant meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

C Class Wagon

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

VW Touran is iets goedkoper – begint al bij 42.700 € , terwijl Mercedes C Class Wagon start bij 50.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 7.835 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Mercedes C Class Wagon verbruikt 4,7 L/100km en is daarmee lichtjes zuiniger dan VW Touran (5,2 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,5 L/100km.

Touran

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes C Class Wagon significant meer vermogen288 pk tegenover 150 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 138 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Mercedes C Class Wagon significant sneller5,8 s tegenover 8,9 s voor VW Touran. Dat is een verschil van ongeveer 3,1 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes C Class Wagon levert opvallend meer koppel – 550 Nm tegenover 360 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 190 Nm.

C Class Wagon

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is VW Touran lichtjes lichter – 1.520 kg tegenover 1.755 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 235 kg.

Qua bagageruimte biedt VW Touran significant meer ruimte – 834 L tegenover 490 L. Dat is een verschil van ongeveer 344 L.

Wat laadvermogen betreft biedt VW Touran minimaal meer laadvermogen – 601 kg tegenover 565 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 36 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Mercedes C Class Wagon wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 50.500
C Class Wagon

Mercedes C Class Wagon

  • Motortype : Benzine Mild Hybride, Diesel Mild Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 186 - 288 pk
  • Verbruik L/100km : 4,7 - 6,9 L/100km
Mercedes C Class Wagon
VW Touran

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Mercedes C Class Wagon

De Mercedes C-Klasse Estate combineert elegante lijnen met praktische gezinsvriendelijkheid, waarbij bagageruimte en verfijning moeiteloos samenkomen. Het interieur ademt luxe en rijdt ontspannen — perfect voor wie dagelijks comfort en een tikje prestige wil zonder opzichtig te moeten zijn.

details

VW Touran

De Touran is een verrassend praktische gezinsauto die slimme ruimteoplossingen en een no-nonsense uitstraling combineert, precies wat je wilt als dagelijkse alleskunner. Met een doordacht interieur en prettige rijeigenschappen is het de auto die je kinderen tevreden houdt en je schoonmoeder stil doet worden — en dat zegt wat.

details
Mercedes C Class Wagon
VW Touran

Kosten en Verbruik

Prijs
50.500 - 79.700 €
Prijs
42.700 - 53.700 €
Verbruik L/100km
4,7 - 6,9 L/100km
Verbruik L/100km
5,2 - 6,5 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
123 - 157 g/km
CO2
136 - 149 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Stationwagen
Carrosserietype
MPV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.755 - 1.940 kg
Leeggewicht
1.520 - 1.631 kg
Bagageruimte
490 L
Bagageruimte
834 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.820 mm
Breedte
1.829 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
460 - 565 kg
Laadvermogen
590 - 601 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine Mild Hybride, Diesel Mild Hybride
Motortype
Benzine, Diesel
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
186 - 288 pk
Vermogen pk
122 - 150 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,8 - 8,8 s
Acceleratie 0-100km/u
8,9 - 10,8 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
250 - 550 Nm
Koppel
250 - 360 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
137 - 212 kW
Vermogen kW
90 - 110 kW
Motorinhoud
1.496 - 1.999 cm3
Motorinhoud
1.498 - 1.968 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.025
Bouwjaar
2.024 - 2.025
CO2-efficiëntieklasse
E, F, D
CO2-efficiëntieklasse
E
Merk
Mercedes-Benz
Merk
VW
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.