VS

Mercedes C Class Wagon vs Bentley Bentayga vergelijking

Vergelijk prestaties (288 pk vs 550 pk), bagageruimte en prijs (50.500 € vs 210.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes C Class Wagon of Bentley Bentayga.

Mercedes C Class Wagon vs Bentley Bentayga: de belangrijkste verschillen

Mercedes C Class Wagon

3,6 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel goedkoper
  • ruim zuiniger
  • opvallend lichter
  • minimaal meer bagageruimte
details

Bentley Bentayga

  • significant meer vermogen
  • zichtbaar sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

C Class Wagon

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

Mercedes C Class Wagon is veel goedkoper – begint al bij 50.500 € , terwijl Bentley Bentayga start bij 210.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 159.740 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Mercedes C Class Wagon verbruikt 4,7 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Bentley Bentayga (13 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 8,3 L/100km.

Bentayga

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft Bentley Bentayga significant meer vermogen550 pk tegenover 288 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 262 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Bentley Bentayga zichtbaar sneller4,5 s tegenover 5,8 s voor Mercedes C Class Wagon. Dat is een verschil van ongeveer 1,3 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Bentley Bentayga levert duidelijk meer koppel – 770 Nm tegenover 550 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 220 Nm.

C Class Wagon

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Mercedes C Class Wagon opvallend lichter – 1.755 kg tegenover 2.415 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 660 kg.

Qua bagageruimte biedt Mercedes C Class Wagon minimaal meer ruimte – 490 L tegenover 484 L. Dat is een verschil van ongeveer 6 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Bentley Bentayga zichtbaar meer laadvermogen – 835 kg tegenover 565 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 270 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Mercedes C Class Wagon is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 50.500
C Class Wagon

Mercedes C Class Wagon

  • Motortype : Benzine Mild Hybride, Diesel Mild Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 186 - 288 pk
  • Verbruik L/100km : 4,7 - 6,9 L/100km
Mercedes C Class Wagon
Bentley Bentayga

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Mercedes C Class Wagon

De Mercedes C-Klasse Estate combineert elegante lijnen met praktische gezinsvriendelijkheid, waarbij bagageruimte en verfijning moeiteloos samenkomen. Het interieur ademt luxe en rijdt ontspannen — perfect voor wie dagelijks comfort en een tikje prestige wil zonder opzichtig te moeten zijn.

details

Bentley Bentayga

De Bentley Bentayga is een majestueuze SUV die zijn inzittenden verwent met couture-achtige afwerking en een presence die op elke boulevard opvalt. Wie zoekt naar het summum van luxe en comfortabele autoriteit krijgt met de Bentayga een auto die zowel elegant als vrolijk brutaal is, een waar statement op wielen.

details
Mercedes C Class Wagon
Bentley Bentayga

Kosten en Verbruik

Prijs
50.500 - 79.700 €
Prijs
210.300 - 273.300 €
Verbruik L/100km
4,7 - 6,9 L/100km
Verbruik L/100km
13 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
50 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
17,3 kWh
CO2
123 - 157 g/km
CO2
294 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
75 - 85 L

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Stationwagen
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
4 - 5
Deuren
-
Deuren
5
Leeggewicht
1.755 - 1.940 kg
Leeggewicht
2.415 - 2.514 kg
Bagageruimte
490 L
Bagageruimte
484 L
Lengte
-
Lengte
5.125 - 5.305 mm
Breedte
1.820 mm
Breedte
1.998 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.728 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
1.774 L
Laadvermogen
460 - 565 kg
Laadvermogen
736 - 835 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine Mild Hybride, Diesel Mild Hybride
Motortype
Benzine, Plug-in Hybride
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
186 - 288 pk
Vermogen pk
462 - 550 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,8 - 8,8 s
Acceleratie 0-100km/u
4,5 - 5,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
254 - 290 km/u
Koppel
250 - 550 Nm
Koppel
700 - 770 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
6 - 8
Vermogen kW
137 - 212 kW
Vermogen kW
340 - 404 kW
Motorinhoud
1.496 - 1.999 cm3
Motorinhoud
2.995 - 3.996 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.025
Bouwjaar
2.020 - 2.022
CO2-efficiëntieklasse
E, F, D
CO2-efficiëntieklasse
G
Merk
Mercedes-Benz
Merk
Bentley
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.