Vergelijk prestaties (186 pk vs 215 pk), bagageruimte en prijs (30.200 € vs 48.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mazda 3 Sedan of Maxus T60 MAX.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
Mazda 3 Sedan is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 30.200 € , terwijl Maxus T60 MAX start bij 48.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 18.199 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Mazda 3 Sedan verbruikt 5,5 L/100km en is daarmee significant zuiniger dan Maxus T60 MAX (9,1 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,6 L/100km.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft Maxus T60 MAX een beetje meer vermogen – 215 pk tegenover 186 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 29 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Mazda 3 Sedan significant sneller – 8,1 s tegenover 11,9 s voor Maxus T60 MAX. Dat is een verschil van ongeveer 3,8 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Maxus T60 MAX levert aanzienlijk meer koppel – 500 Nm tegenover 240 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 260 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Mazda 3 Sedan ruim lichter – 1.417 kg tegenover 2.275 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 858 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Maxus T60 MAX significant meer laadvermogen – 1.225 kg tegenover 501 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 724 kg.
Mazda 3 Sedan domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Mazda 3 Sedan combineert strak, sensueel design met een rijgevoel dat speels en toch verfijnd is, waardoor elke rit meer plezier oplevert dan je misschien verwacht. Binnenin voelt alles degelijk en doordacht aan, met een premium uitstraling en praktische details — een slimme keuze voor wie stijl en rijplezier wil zonder onnodige poespas.
detailsDe Maxus T60 MAX is een robuuste en verrassend verfijnde pick-up die werkpaard en weekendgenoot moeiteloos combineert met veel ruimte en slimme uitrusting. Op de weg voelt hij betrouwbaar en comfortabel aan, terwijl hij qua prijs-kwaliteitverhouding verstandiger oogt dan menig concurrent — een praktische keuze voor wie serieus wil laden zonder in te leveren op rijcomfort.
details
Kosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
30.200 - 41.200 €
|
Prijs
48.400 €
|
|
Verbruik L/100km
5,5 - 6 L/100km
|
Verbruik L/100km
9,1 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
123 - 137 g/km
|
CO2
239 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Sedan
|
Carrosserietype
Pick-up
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.417 - 1.468 kg
|
Leeggewicht
2.275 kg
|
|
Bagageruimte
450 L
|
Bagageruimte
-
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.795 mm
|
Breedte
1.960 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
482 - 501 kg
|
Laadvermogen
1.225 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine mildhybride
|
Motortype
Diesel
|
|
Transmissie
Handmatig, Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
140 - 186 pk
|
Vermogen pk
215 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
8,1 - 9,8 s
|
Acceleratie 0-100km/u
11,9 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
238 - 240 Nm
|
Koppel
500 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
103 - 137 kW
|
Vermogen kW
158 kW
|
|
Motorinhoud
1.998 - 2.488 cm3
|
Motorinhoud
1.996 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
D, E
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
|
Merk
Mazda
|
Merk
Maxus
|