VS

Kia Ceed Sportswagon vs VinFast VF 8 vergelijking

Vergelijk prestaties (140 pk vs 408 pk), bagageruimte en prijs (28.900 € vs 49.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Kia Ceed Sportswagon of VinFast VF 8.

Kia Ceed Sportswagon vs VinFast VF 8: de belangrijkste verschillen

Kia Ceed Sportswagon

  • aanzienlijk goedkoper
  • aanzienlijk lichter
details

VinFast VF 8

  • veel meer vermogen
  • ruim sneller van 0–100 km/u
details

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Ceed Sportswagon

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Kia Ceed Sportswagon is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 28.900 € , terwijl VinFast VF 8 start bij 49.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 20.437 €.

VF 8

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft VinFast VF 8 veel meer vermogen408 pk tegenover 140 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 268 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VinFast VF 8 ruim sneller5,5 s tegenover 9,7 s voor Kia Ceed Sportswagon. Dat is een verschil van ongeveer 4,2 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: VinFast VF 8 levert aanzienlijk meer koppel – 620 Nm tegenover 253 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 367 Nm.

Ceed Sportswagon

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Kia Ceed Sportswagon aanzienlijk lichter – 1.335 kg tegenover 2.455 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 1.120 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt VinFast VF 8 nauwelijks meer laadvermogen – 515 kg tegenover 485 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 30 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

VinFast VF 8 wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 49.300
VF 8

VinFast VF 8

  • Motortype Elektrisch
  • Transmissie Automatisch
  • Aandrijving Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk 353 - 408 pk
  • Verbruik kWh/100km 21,9 - 22,9 kWh/100km
  • Elektrische actieradius 457 - 471 km
Kia Ceed Sportswagon
VinFast VF 8

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Kia Ceed Sportswagon

De Kia Ceed Sportswagon is een betrouwbare en ruimtelijke stationwagon die slim is ingedeeld voor gezinnen en actieve types. Hij mixt degelijkheid met een fris design en een verrassend prettige rijervaring, en biedt veel waar voor je geld zonder poespas.

details

VinFast VF 8

De VinFast VF 8 presenteert zich als een gedurfde elektrische SUV met strak design en ambitieuze pretenties, maar het echte oordeel komt pas tijdens dagelijks gebruik en woon-werkritten. Voor wie zoekt naar moderne uitrusting en een frisse nieuwkomer in het segment is de VF 8 zeker het overwegen waard, al moet je wel checken of hij past bij je laadgewoonten en levensstijl.

details
Kia Ceed Sportswagon
VinFast VF 8

Kosten en Verbruik

Prijs
28.900 - 32.200 €
Prijs
49.300 - 55.400 €
Verbruik L/100km
6 - 6,4 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
21,9 - 22,9 kWh/100km
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
457 - 471 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
87,7 kWh
CO2
137 - 146 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Stationwagen
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
5
Leeggewicht
1.335 - 1.437 kg
Leeggewicht
2.455 - 2.520 kg
Bagageruimte
-
Bagageruimte
376 L
Lengte
-
Lengte
4.750 mm
Breedte
1.800 mm
Breedte
1.934 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.667 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
1.373 L
Laadvermogen
463 - 485 kg
Laadvermogen
450 - 515 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine, Benzine mildhybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Handmatig, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
100 - 140 pk
Vermogen pk
353 - 408 pk
Acceleratie 0-100km/u
9,7 - 13,5 s
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 5,9 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
200 km/u
Koppel
172 - 253 Nm
Koppel
500 - 620 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
74 - 103 kW
Vermogen kW
260 - 300 kW
Motorinhoud
998 - 1.482 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2024
Bouwjaar
2023
CO2-efficiëntieklasse
E
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Kia
Merk
VinFast
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.