VS

Jeep Compass vs Land Rover Range Rover Velar vergelijking

Vergelijk prestaties (225 pk vs 404 pk), bagageruimte en prijs (40.600 € vs 73.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Jeep Compass of Land Rover Range Rover Velar.

Jeep Compass vs Land Rover Range Rover Velar: de belangrijkste verschillen

Jeep Compass

2,4 (4 Beoordelingen)
beoordeel
  • significant goedkoper
  • ruim zuiniger
  • significant meer elektrische actieradius
  • duidelijk lichter
details

Land Rover Range Rover Velar

  • veel meer vermogen
  • aanzienlijk sneller van 0–100 km/u
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Compass

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

Jeep Compass is significant goedkoper – begint al bij 40.600 € , terwijl Land Rover Range Rover Velar start bij 73.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 32.945 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Jeep Compass verbruikt 3 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Land Rover Range Rover Velar (4,5 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,5 L/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Jeep Compass significant meer bereik: tot 500 km, ongeveer 442 km meer dan Land Rover Range Rover Velar.

Range Rover Velar

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft Land Rover Range Rover Velar veel meer vermogen404 pk tegenover 225 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 179 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Land Rover Range Rover Velar aanzienlijk sneller5,4 s tegenover 8 s voor Jeep Compass. Dat is een verschil van ongeveer 2,6 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Land Rover Range Rover Velar levert veel meer koppel – 650 Nm tegenover 345 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 305 Nm.

Compass

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Jeep Compass duidelijk lichter – 1.667 kg tegenover 2.003 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 336 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt Land Rover Range Rover Velar iets meer laadvermogen – 587 kg tegenover 473 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 114 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Jeep Compass verzekert zich van de overwinning met een duidelijke marge in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 40.600
Compass

Jeep Compass

  • Motortype : Benzine Mild Hybride, Elektrisch, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 145 - 225 pk
  • Verbruik L/100km : 3 - 5,8 L/100km
  • Verbruik kWh/100km : 17,5 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 95 - 500 km
Jeep Compass
Land Rover Range Rover Velar

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Jeep Compass

De Jeep Compass voelt volwassen en robuust aan, met een stoere uitstraling en een interieur dat zowel comfortabel als praktisch is voor dagelijkse ritten en weekendje weg. Geen bling of overdaad — hij is een nuchtere keuze voor wie betrouwbaarheid en karakter wil zonder gehoor te geven aan modegrillen.

details

Land Rover Range Rover Velar

De Range Rover Velar combineert een verbluffend minimalistisch ontwerp met een imposante presence op de weg, waardoor hij zowel in de stad als op landweggetjes moeiteloos de aandacht trekt. Binnenin vind je een luxe, strak interieur dat uitnodigt tot ontspannen rijden, met precies dat samenspel van comfort en karakter dat veel kopers zoekt.

details
Jeep Compass
Land Rover Range Rover Velar

Kosten en Verbruik

Prijs
40.600 - 51.200 €
Prijs
73.500 - 103.700 €
Verbruik L/100km
3 - 5,8 L/100km
Verbruik L/100km
4,5 - 10 L/100km
Verbruik kWh/100km
17,5 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
95 - 500 km
Elektrische actieradius
58 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 - 130 g/km
CO2
103 - 228 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.667 - 2.198 kg
Leeggewicht
2.003 - 2.280 kg
Bagageruimte
550 L
Bagageruimte
-
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.928 mm
Breedte
1.933 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
472 - 473 kg
Laadvermogen
460 - 587 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine Mild Hybride, Elektrisch, Plug-in Hybride
Motortype
Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride, Diesel Mild Hybride
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling, Reductiebak
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
145 - 225 pk
Vermogen pk
204 - 404 pk
Acceleratie 0-100km/u
8 - 10,3 s
Acceleratie 0-100km/u
5,4 - 8,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
230 - 345 Nm
Koppel
430 - 650 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
4 - 6
Vermogen kW
107 - 165 kW
Vermogen kW
150 - 297 kW
Motorinhoud
1.199 - 1.596 cm3
Motorinhoud
1.997 - 2.997 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.025 - 2.026
Bouwjaar
2.025 - 2.026
CO2-efficiëntieklasse
D, A, B
CO2-efficiëntieklasse
G, C, F
Merk
Jeep
Merk
Land Rover
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.