VS

Jaguar E-Pace vs Jeep Compass vergelijking

Vergelijk prestaties (269 pk vs 225 pk), bagageruimte en prijs (38.400 € vs 40.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Jaguar E-Pace of Jeep Compass.

Jaguar E-Pace vs Jeep Compass: de belangrijkste verschillen

Jaguar E-Pace

  • minimaal goedkoper
  • enigszins meer vermogen
  • ruim zuiniger
  • nauwelijks sneller van 0–100 km/u
details

Jeep Compass

2,4 (4 Beoordelingen)
beoordeel
  • ruim meer elektrische actieradius
  • nauwelijks lichter
  • lichtjes meer bagageruimte
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

E-Pace

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

Jaguar E-Pace is minimaal goedkoper – begint al bij 38.400 € , terwijl Jeep Compass start bij 40.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 2.135 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Jaguar E-Pace verbruikt 1,4 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Jeep Compass (3 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,6 L/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Jeep Compass ruim meer bereik: tot 500 km, ongeveer 431 km meer dan Jaguar E-Pace.

Compass

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Jaguar E-Pace enigszins meer vermogen269 pk tegenover 225 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 44 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Jaguar E-Pace nauwelijks sneller7,3 s tegenover 8 s voor Jeep Compass. Dat is een verschil van ongeveer 0,7 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Jaguar E-Pace levert opvallend meer koppel – 540 Nm tegenover 345 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 195 Nm.

E-Pace

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Jeep Compass nauwelijks lichter – 1.667 kg tegenover 1.783 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 116 kg.

Qua bagageruimte biedt Jeep Compass lichtjes meer ruimte – 550 L tegenover 494 L. Dat is een verschil van ongeveer 56 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Jaguar E-Pace iets meer laadvermogen – 554 kg tegenover 473 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 81 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Jaguar E-Pace heeft de overhand in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 38.400
E-Pace

Jaguar E-Pace

  • Motortype : Plug-in Hybride, Diesel Mild Hybride, Benzine Mild Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 160 - 269 pk
  • Verbruik L/100km : 1,4 - 8,2 L/100km
  • Elektrische actieradius : 69 km
Jaguar E-Pace
Jeep Compass

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Jaguar E-Pace

De Jaguar E-Pace verpakt de sportieve allure van het merk in een compact en stijlvol SUV‑jasje, met een interieur dat verrassend premium aanvoelt voor dagelijks gebruik. Wie op zoek is naar een opvallende maar praktische auto krijgt rijplezier en comfort met een vleugje Britse flair — precies wat je wilt als je premium wilt rijden zonder al te opzichtig te doen.

details

Jeep Compass

De Jeep Compass voelt volwassen en robuust aan, met een stoere uitstraling en een interieur dat zowel comfortabel als praktisch is voor dagelijkse ritten en weekendje weg. Geen bling of overdaad — hij is een nuchtere keuze voor wie betrouwbaarheid en karakter wil zonder gehoor te geven aan modegrillen.

details
Jaguar E-Pace
Jeep Compass

Kosten en Verbruik

Prijs
38.400 - 66.600 €
Prijs
40.600 - 51.200 €
Verbruik L/100km
1,4 - 8,2 L/100km
Verbruik L/100km
3 - 5,8 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
17,5 kWh/100km
Elektrische actieradius
69 km
Elektrische actieradius
95 - 500 km
Batterijcapaciteit
11,5 kWh
Batterijcapaciteit
-
CO2
33 - 185 g/km
CO2
0 - 130 g/km
Tankinhoud
56 - 67 L
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
5
Deuren
-
Leeggewicht
1.783 - 2.173 kg
Leeggewicht
1.667 - 2.198 kg
Bagageruimte
494 L
Bagageruimte
550 L
Lengte
4.395 mm
Lengte
-
Breedte
1.984 mm
Breedte
1.928 mm
Hoogte
1.648 mm
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
1.170 L
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
497 - 554 kg
Laadvermogen
472 - 473 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Plug-in Hybride, Diesel Mild Hybride, Benzine Mild Hybride
Motortype
Benzine Mild Hybride, Elektrisch, Plug-in Hybride
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling, Reductiebak
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
160 - 269 pk
Vermogen pk
145 - 225 pk
Acceleratie 0-100km/u
7,3 - 10,5 s
Acceleratie 0-100km/u
8 - 10,3 s
Maximale Snelheid
190 - 211 km/u
Maximale Snelheid
-
Koppel
260 - 540 Nm
Koppel
230 - 345 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
3 - 4
Vermogen kW
118 - 198 kW
Vermogen kW
107 - 165 kW
Motorinhoud
1.498 - 1.998 cm3
Motorinhoud
1.199 - 1.596 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2024
Bouwjaar
2.025 - 2.026
CO2-efficiëntieklasse
B, G
CO2-efficiëntieklasse
D, A, B
Merk
Jaguar
Merk
Jeep
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.