Vergelijk prestaties (442 pk vs 245 pk), bagageruimte en prijs (48.700 € vs 71.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – GWM WEY 03 of Hongqi H9.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
GWM WEY 03 is significant goedkoper – begint al bij 48.700 € , terwijl Hongqi H9 start bij 71.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 22.466 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: GWM WEY 03 verbruikt 0,5 L/100km en is daarmee significant zuiniger dan Hongqi H9 (9,6 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 9,1 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft GWM WEY 03 ruim meer vermogen – 442 pk tegenover 245 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 197 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is GWM WEY 03 ruim sneller – 5,3 s tegenover 7,8 s voor Hongqi H9. Dat is een verschil van ongeveer 2,5 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: GWM WEY 03 levert veel meer koppel – 685 Nm tegenover 380 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 305 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Hongqi H9 enigszins lichter – 1.875 kg tegenover 2.175 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 300 kg.
Qua bagageruimte biedt GWM WEY 03 ruim meer ruimte – 517 L tegenover 0 L. Dat is een verschil van ongeveer 517 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Hongqi H9 een beetje meer laadvermogen – 450 kg tegenover 375 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 75 kg.
GWM WEY 03 domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De WEY 03 van GWM laat zien dat Chinese merken niet langer alleen kopiëren, maar met eigenzinnig design en moderne uitstraling serieus meedoen in het premiumsegment. Rijcomfort en slimme features maken 'm aantrekkelijk voor kopers die veel gadget willen zonder al te veel poespas, en de prijs-kwaliteitverhouding zorgt dat je met een glimlach bij de dealer wegloopt.
details
De Hongqi H9 geeft klassieke, bijna ceremoniële luxe en een statige verschijning die meteen je aandacht opeist op straat. Binnenin voelt hij als een rijdend salon, comfortabel en rustig, een slimme keuze voor wie iets bijzonders wil zonder overdrijven — en je zult er zeker complimenten mee oogsten.
details
Kosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
48.700 - 56.800 €
|
Prijs
71.200 €
|
|
Verbruik L/100km
0,5 L/100km
|
Verbruik L/100km
9,6 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
130 - 139 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
15 g/km
|
CO2
220 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
62 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Sedan
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
4
|
|
Leeggewicht
2.175 - 2.295 kg
|
Leeggewicht
1.875 kg
|
|
Bagageruimte
517 L
|
Bagageruimte
0 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
5.137 mm
|
|
Breedte
1.890 mm
|
Breedte
1.904 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.493 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
375 kg
|
Laadvermogen
450 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Plug-in hybride
|
Motortype
Benzine mildhybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
367 - 442 pk
|
Vermogen pk
245 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,3 - 7,3 s
|
Acceleratie 0-100km/u
7,8 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
230 km/u
|
|
Koppel
500 - 685 Nm
|
Koppel
380 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
270 - 325 kW
|
Vermogen kW
180 kW
|
|
Motorinhoud
1.998 cm3
|
Motorinhoud
1.989 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2024
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
B
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
|
Merk
GWM
|
Merk
Hongqi
|