VS

Fiat 500 Convertible vs CUPRA Raval vergelijking

Vergelijk prestaties (118 pk vs 226 pk), bagageruimte en prijs (23.400 € vs 26.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Fiat 500 Convertible of CUPRA Raval.

Fiat 500 Convertible vs CUPRA Raval: de belangrijkste verschillen

Fiat 500 Convertible

  • enigszins goedkoper
  • marginaal zuiniger
  • opvallend lichter
details

CUPRA Raval

  • ruim meer vermogen
  • opvallend meer elektrische actieradius
  • merkbaar sneller van 0–100 km/u
  • ruim meer bagageruimte
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

500 Convertible

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

Fiat 500 Convertible is enigszins goedkoper – begint al bij 23.400 € , terwijl CUPRA Raval start bij 26.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 3.010 €.

Bij het stroomverbruik heeft Fiat 500 Convertible het voordeel: met 13 kWh/100km is dit model marginaal efficiënter dan CUPRA Raval, dat 13,7 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 0,7 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt CUPRA Raval opvallend meer bereik: tot 444 km, ongeveer 131 km meer dan Fiat 500 Convertible.

Raval

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft CUPRA Raval ruim meer vermogen226 pk tegenover 118 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 108 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is CUPRA Raval merkbaar sneller6,8 s tegenover 9 s voor Fiat 500 Convertible. Dat is een verschil van ongeveer 2,2 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: CUPRA Raval levert opvallend meer koppel – 290 Nm tegenover 220 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 70 Nm.

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Zitplaatsen: CUPRA Raval biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.

Bij het leeggewicht is Fiat 500 Convertible opvallend lichter – 1.150 kg tegenover 1.610 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 460 kg.

Qua bagageruimte biedt CUPRA Raval ruim meer ruimte – 441 L tegenover 183 L. Dat is een verschil van ongeveer 258 L.

Wat laadvermogen betreft biedt CUPRA Raval opvallend meer laadvermogen – 475 kg tegenover 325 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 150 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

CUPRA Raval domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 26.400
Raval

CUPRA Raval

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 116 - 226 pk
  • Verbruik kWh/100km : 13,7 - 16,1 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 300 - 444 km
Fiat 500 Convertible
CUPRA Raval

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Fiat 500 Convertible

De Fiat 500 Cabrio is een stadscharmeur die zon, stijl en sprankelende persoonlijkheid op elk ritje zet — een retro-icoon met een moderne knipoog dat gegarandeerd hoofden doet draaien. Perfect voor wie ontspannen door de stad wil cruisen en indruk wil maken bij de koffiestop, maar minder handig als je vaak met veel bagage of het hele gezin op pad moet.

details

CUPRA Raval

De CUPRA Raval is een sportief ingestelde elektrische stadsauto die opvalt door een uitzonderlijk ruime en praktische kofferbak en een modern Android‑gebaseerd infotainmentsysteem met app‑store. Hij rijdt volwassen en biedt veel tractie en instelbare demping voor vlot dagelijks gebruik, al missen sommige bestuurders het speelsere stuurgevoel en kunnen touch‑sliders en strakker gevormde sportstoelen niet voor iedereen ideaal zijn.

details
Fiat 500 Convertible
CUPRA Raval

Kosten en Verbruik

Prijs
23.400 - 33.500 €
Prijs
26.400 - 47.300 €
Verbruik L/100km
5,2 - 5,3 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
13 - 14,9 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
13,7 - 16,1 kWh/100km
Elektrische actieradius
190 - 313 km
Elektrische actieradius
300 - 444 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 - 123 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Cabriolet
Carrosserietype
Hatchback
Stoelen
4
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.150 - 1.480 kg
Leeggewicht
1.610 - 1.615 kg
Bagageruimte
183 L
Bagageruimte
441 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.683 - 1.684 mm
Breedte
1.784 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
250 - 325 kg
Laadvermogen
470 - 475 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch, Benzine Mild Hybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch, Manuel
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak, Handgeschakelde Versnellingsbak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
65 - 118 pk
Vermogen pk
116 - 226 pk
Acceleratie 0-100km/u
9 - 17,3 s
Acceleratie 0-100km/u
6,8 - 7,1 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
92 - 220 Nm
Koppel
290 Nm
Aantal Cilinders
3
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
48 - 87 kW
Vermogen kW
85 - 166 kW
Motorinhoud
999 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2.025 - 2.026
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
A, D
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Fiat
Merk
CUPRA
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.