VS

Ferrari 296 Coupe vs Porsche Cayenne vergelijking

Vergelijk prestaties (880 pk vs 1.156 pk), bagageruimte en prijs (413.800 € vs 107.000 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Ferrari 296 Coupe of Porsche Cayenne.

Ferrari 296 Coupe vs Porsche Cayenne: de belangrijkste verschillen

Ferrari 296 Coupe

  • zichtbaar lichter
details

Porsche Cayenne

3,3 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • merkbaar meer vermogen
  • aanzienlijk zuiniger
  • significant meer elektrische actieradius
  • iets sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

296 Coupe

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

Porsche Cayenne is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 107.000 € , terwijl Ferrari 296 Coupe start bij 413.800 € . Dat is een verschil van ongeveer 306.872 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Porsche Cayenne verbruikt 4 L/100km en is daarmee aanzienlijk zuiniger dan Ferrari 296 Coupe (8,9 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 4,9 L/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Porsche Cayenne significant meer bereik: tot 668 km, ongeveer 653 km meer dan Ferrari 296 Coupe.

Cayenne

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Porsche Cayenne merkbaar meer vermogen1.156 pk tegenover 880 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 276 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Porsche Cayenne iets sneller2,5 s tegenover 2,8 s voor Ferrari 296 Coupe. Dat is een verschil van ongeveer 0,3 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Porsche Cayenne levert veel meer koppel – 1.500 Nm tegenover 755 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 745 Nm.

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Zitplaatsen: Porsche Cayenne biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 2.

Bij het leeggewicht is Ferrari 296 Coupe zichtbaar lichter – 1.670 kg tegenover 2.130 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 460 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt Porsche Cayenne veel meer laadvermogen – 705 kg tegenover 225 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 480 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Porsche Cayenne is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 107.000
Cayenne

Porsche Cayenne

  • Motortype : Benzine, Plug-in Hybride, Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 353 - 1.156 pk
  • Verbruik L/100km : 4 - 11 L/100km
  • Verbruik kWh/100km : 18,9 - 20,6 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 74 - 668 km
Ferrari 296 Coupe
Porsche Cayenne

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Ferrari 296 Coupe

De Ferrari 296 GTB is een compact, opwindend sportmodel dat met karakteristieke klanken en flamboyante looks meteen alle aandacht trekt. Het combineert scherp rijgedrag met verrassende bruikbaarheid, waardoor het een van die zeldzame Ferrari's is die zowel dagelijks plezier als weekendpret biedt — als je portemonnee het toestaat.

details

Porsche Cayenne

De Porsche Cayenne brengt sportwagen-DNA naar het hogere wagenwerk, waardoor je zowel comfortabel kunt cruisen als plezier hebt op de bochtige wegen. Met zijn volwassen uitstraling en weelderige interieur is hij een glimlach voor de bestuurder en een statement op de oprit — een echte Porsche in een ruimer jasje.

details
Ferrari 296 Coupe
Porsche Cayenne

Kosten en Verbruik

Prijs
413.800 €
Prijs
107.000 - 171.300 €
Verbruik L/100km
8,9 L/100km
Verbruik L/100km
4 - 11 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
18,9 - 20,6 kWh/100km
Elektrische actieradius
15 km
Elektrische actieradius
74 - 668 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
218 g/km
CO2
0 - 249 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Coupé
Carrosserietype
SUV
Stoelen
2
Stoelen
4 - 5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.670 kg
Leeggewicht
2.130 - 2.725 kg
Bagageruimte
-
Bagageruimte
434 - 781 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.958 mm
Breedte
1.980 - 1.983 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
225 kg
Laadvermogen
525 - 705 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Plug-in Hybride
Motortype
Benzine, Plug-in Hybride, Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak, Reductiebak
Aandrijving
Achterwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
880 pk
Vermogen pk
353 - 1.156 pk
Acceleratie 0-100km/u
2,8 s
Acceleratie 0-100km/u
2,5 - 6 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
755 Nm
Koppel
500 - 1.500 Nm
Aantal Cilinders
6
Aantal Cilinders
6
Vermogen kW
648 kW
Vermogen kW
260 - 850 kW
Motorinhoud
2.992 cm3
Motorinhoud
2.995 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2.025 - 2.026
CO2-efficiëntieklasse
G
CO2-efficiëntieklasse
G, B, A
Merk
Ferrari
Merk
Porsche
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.