Vergelijk prestaties (136 pk vs 408 pk), bagageruimte en prijs (37.500 € vs 49.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BYD ETP3 of VinFast VF 8.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
BYD ETP3 is duidelijk goedkoper – begint al bij 37.500 € , terwijl VinFast VF 8 start bij 49.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 11.794 €.
Bij de elektrische actieradius biedt VinFast VF 8 significant meer bereik: tot 471 km, ongeveer 238 km meer dan BYD ETP3.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft VinFast VF 8 aanzienlijk meer vermogen – 408 pk tegenover 136 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 272 pk.
Qua topsnelheid ligt VinFast VF 8 significant duidelijk voor – hij haalt 200 km/u, terwijl BYD ETP3 stopt bij 100 km/u. Het verschil bedraagt ongeveer 100 km/u.
Ook bij het koppel is er een verschil: VinFast VF 8 levert ruim meer koppel – 620 Nm tegenover 180 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 440 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Zitplaatsen: VinFast VF 8 biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 2.
Bij het leeggewicht is BYD ETP3 significant lichter – 1.640 kg tegenover 2.455 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 815 kg.
Bij de maximale laadcapaciteit biedt BYD ETP3 ruim meer ruimte – tot 3.500 L, ongeveer 2.127 L meer dan VinFast VF 8.
Wat laadvermogen betreft biedt BYD ETP3 merkbaar meer laadvermogen – 780 kg tegenover 515 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 265 kg.
VinFast VF 8 laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BYD ETP3 komt over als een slimme en volwassen keuze: strak vormgegeven, verrassend ruim van binnen en vol gebruiksvriendelijke technologie die je dagelijks rijden eenvoudiger maakt. Voor kopers die comfort, zuinigheid en moderne snufjes willen zonder poespas is de ETP3 een overtuigende optie die rijplezier en zakelijkheid prettig combineert.
detailsDe VinFast VF 8 presenteert zich als een gedurfde elektrische SUV met strak design en ambitieuze pretenties, maar het echte oordeel komt pas tijdens dagelijks gebruik en woon-werkritten. Voor wie zoekt naar moderne uitrusting en een frisse nieuwkomer in het segment is de VF 8 zeker het overwegen waard, al moet je wel checken of hij past bij je laadgewoonten en levensstijl.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
37.500 €
|
Prijs
49.300 - 55.400 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
21,9 - 22,9 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
233 km
|
Elektrische actieradius
457 - 471 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
87,7 kWh
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Bestelwagen
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
2
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
5
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
1.640 kg
|
Leeggewicht
2.455 - 2.520 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
376 L
|
|
Lengte
4.460 mm
|
Lengte
4.750 mm
|
|
Breedte
1.720 mm
|
Breedte
1.934 mm
|
|
Hoogte
1.875 mm
|
Hoogte
1.667 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
3.500 L
|
Maximale Bagageruimte
1.373 L
|
|
Laadvermogen
780 kg
|
Laadvermogen
450 - 515 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
-
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
136 pk
|
Vermogen pk
353 - 408 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
-
|
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 5,9 s
|
|
Maximale Snelheid
100 km/u
|
Maximale Snelheid
200 km/u
|
|
Koppel
180 Nm
|
Koppel
500 - 620 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
100 kW
|
Vermogen kW
260 - 300 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2023
|
Bouwjaar
2023
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
BYD
|
Merk
VinFast
|