Vergelijk prestaties (625 pk vs 177 pk), bagageruimte en prijs (92.000 € vs 55.900 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW X5 of VW Crafter.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
VW Crafter is ruim goedkoper – begint al bij 55.900 € , terwijl BMW X5 start bij 92.000 € . Dat is een verschil van ongeveer 36.119 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: BMW X5 verbruikt 3 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan VW Crafter (8,4 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 5,4 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft BMW X5 veel meer vermogen – 625 pk tegenover 177 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 448 pk.
Ook bij het koppel is er een verschil: BMW X5 levert ruim meer koppel – 750 Nm tegenover 410 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 340 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Zitplaatsen: BMW X5 biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 2.
Bij het leeggewicht is VW Crafter minimaal lichter – 2.072 kg tegenover 2.240 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 168 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt VW Crafter aanzienlijk meer laadvermogen – 2.994 kg tegenover 705 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 2.289 kg.
BMW X5 laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BMW X5 straalt autoriteit uit met zijn robuuste lijnen en premium voorkomen, en voelt tegelijkertijd verrassend vlot en zeker op de weg. Wie veel ruimte, verfijning en moderne snufjes zoekt in een volwassen SUV krijgt met de X5 een praktische maar luxueuze alleskunner die je zonder gedoe lange ritten laat genieten.
detailsDe VW Crafter is een no-nonsense werkpaard met indrukwekkende laadruimte en slimme indelingen die elke klus een stuk makkelijker maken. Hij rijdt verrassend volwassen voor een busje, biedt moderne assistenties en comfort waar je tijdens lange dagen heel blij van wordt — en ja, je collega-klusser zal stiekem jaloers zijn.
details
Kosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
92.000 - 171.300 €
|
Prijs
55.900 - 81.600 €
|
|
Verbruik L/100km
3 - 12,8 L/100km
|
Verbruik L/100km
8,4 - 13,1 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
105 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
68 - 289 g/km
|
CO2
220 - 342 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
75 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Bestelwagen
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
2
|
|
Deuren
-
|
Deuren
4
|
|
Leeggewicht
2.240 - 2.495 kg
|
Leeggewicht
2.072 - 2.810 kg
|
|
Bagageruimte
500 - 650 L
|
Bagageruimte
-
|
|
Lengte
-
|
Lengte
5.986 - 7.391 mm
|
|
Breedte
2.004 - 2.015 mm
|
Breedte
2.040 - 2.069 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
2.355 - 2.830 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
9.300 - 18.400 L
|
|
Laadvermogen
565 - 705 kg
|
Laadvermogen
1.037 - 2.994 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine mildhybride, Diesel mildhybride, Plug-in hybride
|
Motortype
Diesel
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Handmatig, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
298 - 625 pk
|
Vermogen pk
140 - 177 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
3,9 - 6,1 s
|
Acceleratie 0-100km/u
-
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
90 - 165 km/u
|
|
Koppel
540 - 750 Nm
|
Koppel
360 - 410 Nm
|
|
Aantal Cilinders
6 - 8
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
219 - 460 kW
|
Vermogen kW
103 - 130 kW
|
|
Motorinhoud
2.993 - 4.395 cm3
|
Motorinhoud
1.968 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2.017 - 2.023
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G, B
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
|
Merk
BMW
|
Merk
VW
|