VS

BMW 4 Series Coupe vs VW Golf vergelijking

Vergelijk prestaties (530 pk vs 325 pk), bagageruimte en prijs (54.200 € vs 33.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW 4 Series Coupe of VW Golf.

BMW 4 Series Coupe vs VW Golf: de belangrijkste verschillen

BMW 4 Series Coupe

5 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • opvallend meer vermogen
  • ruim sneller van 0–100 km/u
  • lichtjes meer bagageruimte
details

VW Golf

4,6 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel goedkoper
  • aanzienlijk zuiniger
  • zichtbaar lichter
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

4 Series Coupe

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

VW Golf is veel goedkoper – begint al bij 33.500 € , terwijl BMW 4 Series Coupe start bij 54.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 20.646 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: VW Golf verbruikt 1,1 L/100km en is daarmee aanzienlijk zuiniger dan BMW 4 Series Coupe (4,8 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,7 L/100km.

Golf

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft BMW 4 Series Coupe opvallend meer vermogen530 pk tegenover 325 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 205 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW 4 Series Coupe ruim sneller3,5 s tegenover 5,3 s voor VW Golf. Dat is een verschil van ongeveer 1,8 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: BMW 4 Series Coupe levert merkbaar meer koppel – 700 Nm tegenover 420 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 280 Nm.

4 Series Coupe

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Zitplaatsen: VW Golf biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.

Bij het leeggewicht is VW Golf zichtbaar lichter – 1.307 kg tegenover 1.600 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 293 kg.

Qua bagageruimte biedt BMW 4 Series Coupe lichtjes meer ruimte – 440 L tegenover 381 L. Dat is een verschil van ongeveer 59 L.

Wat laadvermogen betreft biedt VW Golf lichtjes meer laadvermogen – 508 kg tegenover 415 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 93 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

VW Golf is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 33.500
Golf

VW Golf

  • Motortype : Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Manuel, Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 116 - 325 pk
  • Verbruik L/100km : 1,1 - 7,6 L/100km
  • Elektrische actieradius : 131 - 143 km
BMW 4 Series Coupe
VW Golf

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

BMW 4 Series Coupe

De BMW 4 Serie Coupé combineert strakke lijnen en een gespierde, uitnodigende houding die meteen duidelijk maakt dat dit geen saaie sedan is. Hij rijdt scherp en opvallend verfijnd, met genoeg luxe om dagelijks te imponeren en net dat beetje karakter dat je glimlachend naar huis laat rijden.

details

VW Golf

De Golf is al jaren de nuchtere alleskunner van het segment: degelijk gebouwd, praktisch in gebruik en met een wegligging die vertrouwen geeft. Geen opvallende showauto, maar een betrouwbare en comfortabele metgezel die precies levert wat je dagelijks nodig hebt.

details
BMW 4 Series Coupe
VW Golf

Kosten en Verbruik

Prijs
54.200 - 110.000 €
Prijs
33.500 - 55.500 €
Verbruik L/100km
4,8 - 10 L/100km
Verbruik L/100km
1,1 - 7,6 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
131 - 143 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
126 - 226 g/km
CO2
25 - 173 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Coupé
Carrosserietype
Hatchback
Stoelen
4
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.600 - 1.895 kg
Leeggewicht
1.307 - 1.662 kg
Bagageruimte
440 L
Bagageruimte
273 - 381 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.852 - 1.887 mm
Breedte
1.789 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
355 - 415 kg
Laadvermogen
438 - 508 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Diesel Mild Hybride, Benzine, Benzine Mild Hybride
Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
Transmissie
Automatisch, Manuel
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak, Handgeschakelde Versnellingsbak
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
184 - 530 pk
Vermogen pk
116 - 325 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,5 - 7,5 s
Acceleratie 0-100km/u
5,3 - 10,2 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
300 - 700 Nm
Koppel
220 - 420 Nm
Aantal Cilinders
4 - 6
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
135 - 390 kW
Vermogen kW
85 - 239 kW
Motorinhoud
1.995 - 2.998 cm3
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.025
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
D, E, F, G
CO2-efficiëntieklasse
D, C, F, B
Merk
BMW
Merk
VW
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.