VS

BMW 4 Series Convertible vs Mercedes CLE Coupe vergelijking

Vergelijk prestaties (530 pk vs 313 pk), bagageruimte en prijs (61.800 € vs 70.900 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW 4 Series Convertible of Mercedes CLE Coupe.

BMW 4 Series Convertible vs Mercedes CLE Coupe: de belangrijkste verschillen

BMW 4 Series Convertible

  • een beetje goedkoper
  • significant meer vermogen
  • aanzienlijk sneller van 0–100 km/u
  • zichtbaar lichter
  • duidelijk meer bagageruimte
details

Mercedes CLE Coupe

5 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel zuiniger
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

4 Series Convertible

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

BMW 4 Series Convertible is een beetje goedkoper – begint al bij 61.800 € , terwijl Mercedes CLE Coupe start bij 70.900 € . Dat is een verschil van ongeveer 9.085 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Mercedes CLE Coupe verbruikt 2,2 L/100km en is daarmee veel zuiniger dan BMW 4 Series Convertible (5,2 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3 L/100km.

CLE Coupe

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft BMW 4 Series Convertible significant meer vermogen530 pk tegenover 313 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 217 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW 4 Series Convertible aanzienlijk sneller3,7 s tegenover 6,3 s voor Mercedes CLE Coupe. Dat is een verschil van ongeveer 2,6 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: BMW 4 Series Convertible levert duidelijk meer koppel – 700 Nm tegenover 550 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 150 Nm.

4 Series Convertible

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 4 personen.

Bij het leeggewicht is BMW 4 Series Convertible zichtbaar lichter – 1.765 kg tegenover 2.175 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 410 kg.

Qua bagageruimte biedt BMW 4 Series Convertible duidelijk meer ruimte – 385 L tegenover 290 L. Dat is een verschil van ongeveer 95 L.

Wat laadvermogen betreft biedt BMW 4 Series Convertible minimaal meer laadvermogen – 420 kg tegenover 405 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 15 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Mercedes CLE Coupe heeft een kleine voorsprong in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 70.900
CLE Coupe

Mercedes CLE Coupe

  • Motortype : Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving
  • Vermogen pk : 313 pk
  • Verbruik L/100km : 2,2 L/100km
  • Elektrische actieradius : 113 km
BMW 4 Series Convertible
Mercedes CLE Coupe

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

BMW 4 Series Convertible

De BMW 4 Serie Cabrio combineert elegante lijnen met een flinke dosis rijplezier, waardoor cruisen met het dak omlaag telkens aanlokkelijk voelt. Voor wie stijl en dynamiek zoekt zonder in te leveren op comfort is dit een verleidelijk alternatief voor saaie cabrio’s — en ja, hij glimlacht zelfs op krappe bochten.

details

Mercedes CLE Coupe

De Mercedes CLE Coupé combineert elegante coupé-lijnen met een moderne, luxueuze uitstraling die meteen de aandacht trekt op de weg. Binnenin vind je verfijnde materialen en slimme tech die het dagelijks rijden aangenaam maken, terwijl hij toch nooit te braaf voelt voor wie af en toe sportief wil sturen.

details
BMW 4 Series Convertible
Mercedes CLE Coupe

Kosten en Verbruik

Prijs
61.800 - 114.600 €
Prijs
70.900 - 77.200 €
Verbruik L/100km
5,2 - 10,2 L/100km
Verbruik L/100km
2,2 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
113 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
136 - 231 g/km
CO2
49 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Cabriolet
Carrosserietype
Coupé
Stoelen
4
Stoelen
4
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.765 - 2.055 kg
Leeggewicht
2.175 kg
Bagageruimte
385 L
Bagageruimte
290 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.852 - 1.887 mm
Breedte
1.861 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
345 - 420 kg
Laadvermogen
405 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Diesel Mild Hybride, Benzine, Benzine Mild Hybride
Motortype
Plug-in Hybride
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving
Vermogen pk
184 - 530 pk
Vermogen pk
313 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,7 - 8,2 s
Acceleratie 0-100km/u
6,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
300 - 700 Nm
Koppel
550 Nm
Aantal Cilinders
4 - 6
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
135 - 390 kW
Vermogen kW
230 kW
Motorinhoud
1.995 - 2.998 cm3
Motorinhoud
1.999 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.025
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
E, F, G
CO2-efficiëntieklasse
B
Merk
BMW
Merk
Mercedes-Benz
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.