Vergelijk prestaties (326 pk vs 158 pk), bagageruimte en prijs (37.400 € vs 18.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW 2 Series Active Tourer of Dacia Jogger.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
Dacia Jogger is significant goedkoper – begint al bij 18.300 € , terwijl BMW 2 Series Active Tourer start bij 37.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 19.075 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: BMW 2 Series Active Tourer verbruikt 2,9 L/100km en is daarmee significant zuiniger dan Dacia Jogger (4,5 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,6 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft BMW 2 Series Active Tourer aanzienlijk meer vermogen – 326 pk tegenover 158 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 168 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW 2 Series Active Tourer aanzienlijk sneller – 5,5 s tegenover 8,9 s voor Dacia Jogger. Dat is een verschil van ongeveer 3,4 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: BMW 2 Series Active Tourer levert veel meer koppel – 477 Nm tegenover 200 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 277 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Zitplaatsen: Dacia Jogger biedt meer zitplaatsen – 7 tegenover 5.
Bij het leeggewicht is Dacia Jogger opvallend lichter – 1.268 kg tegenover 1.545 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 277 kg.
Qua bagageruimte biedt Dacia Jogger merkbaar meer ruimte – 607 L tegenover 470 L. Dat is een verschil van ongeveer 137 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Dacia Jogger minimaal meer laadvermogen – 559 kg tegenover 505 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 54 kg.
BMW 2 Series Active Tourer overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BMW 2 Serie Active Tourer is een slimme, praktische familiewagen die het luxe gevoel van BMW moeiteloos naar het dagelijkse leven brengt. Hij manoeuvreert vlot door druk stadsverkeer, heeft een slimme indeling en ziet er bovendien stijlvol genoeg uit om de buren een beetje jaloers te maken.
detailsDe Dacia Jogger is de praktische alleskunner voor wie ruimte en betaalbaarheid belangrijker vindt dan opscheppen op het schoolplein. Met een no-nonsense interieur en slimme gebruiksoplossingen voelt hij aan als de auto die je kiest voor gezinsvakanties en klusdagen, zonder dat je portemonnee gaat huilen.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
37.400 - 57.500 €
|
Prijs
18.300 - 27.900 €
|
|
Verbruik L/100km
2,9 - 6,2 L/100km
|
Verbruik L/100km
4,5 - 7,6 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
82 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
65 - 140 g/km
|
CO2
103 - 138 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
MPV
|
Carrosserietype
MPV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5 - 7
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.545 - 1.920 kg
|
Leeggewicht
1.268 - 1.463 kg
|
|
Bagageruimte
406 - 470 L
|
Bagageruimte
160 - 607 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.824 mm
|
Breedte
1.784 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
465 - 505 kg
|
Laadvermogen
384 - 559 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Diesel Mild Hybride, Plug-in Hybride
|
Motortype
Benzine, Volledig Hybride, LPG
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
122 - 326 pk
|
Vermogen pk
110 - 158 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 10,3 s
|
Acceleratie 0-100km/u
8,9 - 12 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
230 - 477 Nm
|
Koppel
190 - 200 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
|
Vermogen kW
90 - 240 kW
|
Vermogen kW
81 - 116 kW
|
|
Motorinhoud
1.499 - 1.998 cm3
|
Motorinhoud
999 - 1.789 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
E, D, B
|
CO2-efficiëntieklasse
D, E, C
|
|
Merk
BMW
|
Merk
Dacia
|