Vergelijk prestaties (326 pk vs 530 pk), bagageruimte en prijs (37.400 € vs 54.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW 2 Series Active Tourer of BMW 4 Series Coupe.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
BMW 2 Series Active Tourer is ruim goedkoper – begint al bij 37.400 € , terwijl BMW 4 Series Coupe start bij 54.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 16.828 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: BMW 2 Series Active Tourer verbruikt 2,9 L/100km en is daarmee veel zuiniger dan BMW 4 Series Coupe (4,8 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,9 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft BMW 4 Series Coupe merkbaar meer vermogen – 530 pk tegenover 326 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 204 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW 4 Series Coupe aanzienlijk sneller – 3,5 s tegenover 5,5 s voor BMW 2 Series Active Tourer. Dat is een verschil van ongeveer 2 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: BMW 4 Series Coupe levert duidelijk meer koppel – 700 Nm tegenover 477 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 223 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Zitplaatsen: BMW 2 Series Active Tourer biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.
Bij het leeggewicht is BMW 2 Series Active Tourer marginaal lichter – 1.545 kg tegenover 1.600 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 55 kg.
Qua bagageruimte biedt BMW 2 Series Active Tourer marginaal meer ruimte – 470 L tegenover 440 L. Dat is een verschil van ongeveer 30 L.
Wat laadvermogen betreft biedt BMW 2 Series Active Tourer enigszins meer laadvermogen – 505 kg tegenover 415 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 90 kg.
BMW 2 Series Active Tourer ligt net voor in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BMW 2 Serie Active Tourer is een slimme, praktische familiewagen die het luxe gevoel van BMW moeiteloos naar het dagelijkse leven brengt. Hij manoeuvreert vlot door druk stadsverkeer, heeft een slimme indeling en ziet er bovendien stijlvol genoeg uit om de buren een beetje jaloers te maken.
detailsDe BMW 4 Serie Coupé combineert strakke lijnen en een gespierde, uitnodigende houding die meteen duidelijk maakt dat dit geen saaie sedan is. Hij rijdt scherp en opvallend verfijnd, met genoeg luxe om dagelijks te imponeren en net dat beetje karakter dat je glimlachend naar huis laat rijden.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
37.400 - 57.500 €
|
Prijs
54.200 - 110.000 €
|
|
Verbruik L/100km
2,9 - 6,2 L/100km
|
Verbruik L/100km
4,8 - 10 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
82 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
65 - 140 g/km
|
CO2
126 - 226 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
MPV
|
Carrosserietype
Coupé
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
4
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.545 - 1.920 kg
|
Leeggewicht
1.600 - 1.895 kg
|
|
Bagageruimte
406 - 470 L
|
Bagageruimte
440 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.824 mm
|
Breedte
1.852 - 1.887 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
465 - 505 kg
|
Laadvermogen
355 - 415 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Diesel Mild Hybride, Plug-in Hybride
|
Motortype
Diesel Mild Hybride, Benzine, Benzine Mild Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch, Manuel
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak, Handgeschakelde Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
122 - 326 pk
|
Vermogen pk
184 - 530 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 10,3 s
|
Acceleratie 0-100km/u
3,5 - 7,5 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
230 - 477 Nm
|
Koppel
300 - 700 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
Aantal Cilinders
4 - 6
|
|
Vermogen kW
90 - 240 kW
|
Vermogen kW
135 - 390 kW
|
|
Motorinhoud
1.499 - 1.998 cm3
|
Motorinhoud
1.995 - 2.998 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
E, D, B
|
CO2-efficiëntieklasse
D, E, F, G
|
|
Merk
BMW
|
Merk
BMW
|