Vergelijk prestaties (207 pk vs 550 pk), bagageruimte en prijs (23.700 € vs 214.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Audi A1 of Bentley Flying Spur.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Audi A1 is ruim goedkoper – begint al bij 23.700 € , terwijl Bentley Flying Spur start bij 214.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 190.855 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Bentley Flying Spur verbruikt 3,3 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Audi A1 (5,2 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,9 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft Bentley Flying Spur aanzienlijk meer vermogen – 550 pk tegenover 207 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 343 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Bentley Flying Spur ruim sneller – 4,1 s tegenover 6,5 s voor Audi A1. Dat is een verschil van ongeveer 2,4 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Bentley Flying Spur levert significant meer koppel – 770 Nm tegenover 320 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 450 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Zitplaatsen: Audi A1 biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.
Bij het leeggewicht is Audi A1 significant lichter – 1.175 kg tegenover 2.330 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 1.155 kg.
Qua bagageruimte biedt Bentley Flying Spur zichtbaar meer ruimte – 420 L tegenover 335 L. Dat is een verschil van ongeveer 85 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Bentley Flying Spur duidelijk meer laadvermogen – 650 kg tegenover 470 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 180 kg.
Audi A1 laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Audi A1 voelt als een compacte alleskunner: chique afgewerkt, strak vormgegeven en ideaal voor wie stedelijk comfort wil zonder in te leveren op uitstraling. Rijk aan techniek en rijplezier voor zijn formaat, is het een slimme keuze voor kopers die premium willen rijden zonder veel poeha.
detailsDe Bentley Flying Spur is een statige limousine die comfort en brute kracht samenbrengt op een manier die je doet afvragen waarom je ooit in iets anders zou stappen. Binnenin voelt het als een privéjet op wielen, met afwerking die fluistert dat dit geen gewone auto is maar een statement.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
23.700 - 34.100 €
|
Prijs
214.500 - 221.000 €
|
|
Verbruik L/100km
5,2 - 6,4 L/100km
|
Verbruik L/100km
3,3 - 12,7 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
41 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
18 kWh
|
|
CO2
118 - 146 g/km
|
CO2
75 - 288 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
80 - 90 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hatchback
|
Carrosserietype
Sedan
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
4
|
|
Deuren
-
|
Deuren
4
|
|
Leeggewicht
1.175 - 1.365 kg
|
Leeggewicht
2.330 - 2.505 kg
|
|
Bagageruimte
335 L
|
Bagageruimte
420 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
5.316 mm
|
|
Breedte
1.740 - 1.756 mm
|
Breedte
2.013 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.483 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
410 - 470 kg
|
Laadvermogen
525 - 650 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine
|
Motortype
Plug-in Hybride, Benzine
|
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
95 - 207 pk
|
Vermogen pk
544 - 550 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
6,5 - 11,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
4,1 - 4,3 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
285 - 318 km/u
|
|
Koppel
175 - 320 Nm
|
Koppel
750 - 770 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
Aantal Cilinders
6 - 8
|
|
Vermogen kW
70 - 152 kW
|
Vermogen kW
400 - 404 kW
|
|
Motorinhoud
999 - 1.984 cm3
|
Motorinhoud
2.894 - 3.996 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2.021 - 2.022
|
|
CO2-efficiëntieklasse
D, E
|
CO2-efficiëntieklasse
B, G
|
|
Merk
Audi
|
Merk
Bentley
|