VS

Alpine A110 vs Lotus Eletre vergelijking

Vergelijk prestaties (345 pk vs 918 pk), bagageruimte en prijs (65.500 € vs 101.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Alpine A110 of Lotus Eletre.

Alpine A110 vs Lotus Eletre: de belangrijkste verschillen

Alpine A110

  • ruim goedkoper
  • aanzienlijk lichter
details

Lotus Eletre

  • aanzienlijk meer vermogen
  • opvallend sneller van 0–100 km/u
  • aanzienlijk meer bagageruimte
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

A110

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Alpine A110 is ruim goedkoper – begint al bij 65.500 € , terwijl Lotus Eletre start bij 101.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 36.137 €.

Eletre

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft Lotus Eletre aanzienlijk meer vermogen918 pk tegenover 345 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 573 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Lotus Eletre opvallend sneller3 s tegenover 3,8 s voor Alpine A110. Dat is een verschil van ongeveer 0,8 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Lotus Eletre levert significant meer koppel – 985 Nm tegenover 420 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 565 Nm.

A110

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Zitplaatsen: Lotus Eletre biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 2.

Bij het leeggewicht is Alpine A110 aanzienlijk lichter – 1.150 kg tegenover 2.565 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 1.415 kg.

Qua bagageruimte biedt Lotus Eletre aanzienlijk meer ruimte – 688 L tegenover 96 L. Dat is een verschil van ongeveer 592 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Lotus Eletre veel meer laadvermogen – 485 kg tegenover 210 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 275 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Lotus Eletre overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 101.700
Eletre

Lotus Eletre

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 612 - 918 pk
  • Verbruik kWh/100km : 22,5 - 28,3 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 450 - 570 km
Alpine A110
Lotus Eletre

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Alpine A110

De Alpine A110 voelt als een moderne herinterpretatie van een klassieke sportwagen: licht aanvoelend, speels op de weg en met een communicatief stuur dat elke bocht uitnodigt. Wie rijplezier boven alles zet vindt in de Alpine A110 een charmante, scherpgeprofileerde keuze met genoeg karakter om een brede glimlach op je gezicht te toveren.

details

Lotus Eletre

De Lotus Eletre zet een frisse, futuristische toon in het SUV-segment met scherpe lijnen en een interieur dat luxe en rijfocus overtuigend combineert. Voor wie emotie en elektrische stoutmoedigheid wil zonder in te boeten op praktische bruikbaarheid is de Lotus Eletre een onweerstaanbare keus — en hij trekt gegarandeerd de blikken op straat.

details
Alpine A110
Lotus Eletre

Kosten en Verbruik

Prijs
65.500 - 335.500 €
Prijs
101.700 - 163.700 €
Verbruik L/100km
6,7 - 6,9 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
22,5 - 28,3 kWh/100km
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
450 - 570 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
109 kWh
CO2
152 - 157 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Coupé
Carrosserietype
SUV
Stoelen
2
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
4
Leeggewicht
1.150 - 1.194 kg
Leeggewicht
2.565 - 2.745 kg
Bagageruimte
96 L
Bagageruimte
688 L
Lengte
-
Lengte
5.103 mm
Breedte
1.798 mm
Breedte
2.060 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.630 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
1.532 L
Laadvermogen
166 - 210 kg
Laadvermogen
405 - 485 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Achterwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
252 - 345 pk
Vermogen pk
612 - 918 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,8 - 4,5 s
Acceleratie 0-100km/u
3 - 4,5 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
258 - 265 km/u
Koppel
320 - 420 Nm
Koppel
710 - 985 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
185 - 254 kW
Vermogen kW
450 - 675 kW
Motorinhoud
1.798 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2024
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
F, E
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Alpine
Merk
Lotus
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.