VS

Alfa Romeo Stelvio vs Ferrari Purosangue vergelijking

Vergelijk prestaties (520 pk vs 725 pk), bagageruimte en prijs (61.600 € vs 385.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Alfa Romeo Stelvio of Ferrari Purosangue.

Alfa Romeo Stelvio vs Ferrari Purosangue: de belangrijkste verschillen

Alfa Romeo Stelvio

5 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • ruim goedkoper
  • significant zuiniger
  • enigszins lichter
  • nauwelijks meer bagageruimte
details

Ferrari Purosangue

4,4 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • merkbaar meer vermogen
  • lichtjes sneller van 0–100 km/u
details

By Achim Sedelmaier

Stelvio

Vergelijking van Italiaanse Klasse: Alfa Romeo Stelvio versus Ferrari Purosangue

De wereld van luxe SUV's wordt steeds spannender met de komst van topmodellen zoals de Alfa Romeo Stelvio en de Ferrari Purosangue. Beide modellen brengen de sterke Italiaanse erfgoed en vakmanschap naar voren, maar verschillen aanzienlijk in hun benadering van prestaties en luxe. In dit artikel vergelijken we de technische aspecten en innovaties die deze twee voertuigen onderscheiden.

Purosangue

Prestaties en Motoren

Als we naar de prestaties kijken, bevinden beide voertuigen zich in een eigen klasse. De Alfa Romeo Stelvio biedt een scala aan motoropties, variërend van een 2.0-liter benzinemotor tot een krachtige 2.9-liter V6, met vermogens die variëren van 280 tot 520 pk. Dit geeft de Stelvio een indrukwekkende acceleratie van 0-100 km/h in slechts 3,8 seconden in zijn krachtigste vorm, en een topsnelheid tot 285 km/h.

Aan de andere kant staat de Ferrari Purosangue, met zijn adembenemende 6.5-liter V12 motor. Met een vermogen van maar liefst 830 pk accelereert hij van 0-100 km/h in slechts 3,3 seconden en bereikt hij een topsnelheid van 312 km/h. Dit maakt de Purosangue niet alleen de krachtigste productie-SUV van Ferrari tot nu toe, maar ook een van de snelste op de markt.

Stelvio

Brandstofverbruik en Emissies

Gezien hun respectievelijke vermogens is het geen verrassing dat het brandstofverbruik van de Ferrari Purosangue hoger is, met een gemiddelde van 17,1 L/100 km. De Alfa Romeo Stelvio is zuiniger, vooral met de dieseloptie, die een verbruik van slechts 6 L/100 km heeft. De CO2-uitstoot van de Purosangue is met 389 g/km aanzienlijk hoger vergeleken met de Stelvio, die varieert van 157 tot 267 g/km afhankelijk van de motorconfiguratie.

Ontwerp en Comfort

Het ontwerp van beide auto's straalt Italiaanse elegantie uit, maar met een andere insteek. De Stelvio biedt ruimte voor vijf passagiers en een bagageruimte van 525 liter, wat hem geschikt maakt voor gezinnen. De Purosangue, daarentegen, biedt luxe voor vier inzittenden en een bagageruimte van 473 liter, wat hem meer gericht maakt op exclusiviteit en unieke rijervaringen.

Technologische Innovaties

Beide merken hebben ongelooflijke stappen gezet op het gebied van technologie. De Alfa Romeo Stelvio is uitgerust met geavanceerde rijhulpsystemen en connectiviteitsopties die voldoen aan de verwachtingen van de moderne bestuurder. Ferrari combineert zijn motorsport DNA met de nieuwste technologische innovaties, met een geavanceerde ophanging en een verfijnd vierwielaandrijvingssysteem dat de rijervaring van de Purosangue naar een hoger niveau tilt.

Conclusie

De keuze tussen de Alfa Romeo Stelvio en de Ferrari Purosangue hangt sterk af van de voorkeuren en de wensen van de koper. Voor wie op zoek is naar een krachtige SUV met een balans tussen comfort en prestaties, is de Stelvio een uitstekende keuze. Aan de andere kant, voor degenen die het ultieme in luxe en prestaties willen ervaren, biedt de Ferrari Purosangue een ongeëvenaarde rijervaring. Beide auto's zijn op hun eigen manier meesterwerken van Italiaans design en innovatie.

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Stelvio

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

Alfa Romeo Stelvio is ruim goedkoper – begint al bij 61.600 € , terwijl Ferrari Purosangue start bij 385.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 323.622 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Alfa Romeo Stelvio verbruikt 6 L/100km en is daarmee significant zuiniger dan Ferrari Purosangue (17,1 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 11,1 L/100km.

Purosangue

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Ferrari Purosangue merkbaar meer vermogen725 pk tegenover 520 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 205 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Ferrari Purosangue lichtjes sneller3,3 s tegenover 3,8 s voor Alfa Romeo Stelvio. Dat is een verschil van ongeveer 0,5 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Ferrari Purosangue levert lichtjes meer koppel – 692 Nm tegenover 600 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 92 Nm.

Stelvio

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Zitplaatsen: Alfa Romeo Stelvio biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.

Bij het leeggewicht is Alfa Romeo Stelvio enigszins lichter – 1.820 kg tegenover 2.033 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 213 kg.

Qua bagageruimte biedt Alfa Romeo Stelvio nauwelijks meer ruimte – 525 L tegenover 473 L. Dat is een verschil van ongeveer 52 L.

Wie wint de race in de datacheck?

Alfa Romeo Stelvio laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 61.600
Stelvio

Alfa Romeo Stelvio

  • Motortype : Diesel, Benzine
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 210 - 520 pk
  • Verbruik L/100km : 6 - 11,8 L/100km
Alfa Romeo Stelvio
Ferrari Purosangue

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Alfa Romeo Stelvio

De Alfa Romeo Stelvio stuitert van karakter over asfalt en combineert Italiaanse flair met een stuurgevoel dat uitnodigt om elke bocht te zoeken. Je krijgt er praktische ruimte en dagelijkse bruikbaarheid bij, maar de echte reden om deze SUV te kiezen blijft het pure rijspektakel — en een tikje bravoure — dat je niet van elke concurrent krijgt.

details

Ferrari Purosangue

De Ferrari Purosangue voelt als een rasechte Ferrari die moeiteloos de grenzen tussen sportwagen en SUV uitwist, met een silhouet dat zowel brutaal als elegant oogt. Voor wie emotie boven bruikbaarheid plaatst biedt hij dagelijks rijplezier en een soundtrack die je buren vriendelijk jaloers maakt.

details
Alfa Romeo Stelvio
Ferrari Purosangue

Kosten en Verbruik

Prijs
61.600 - 110.600 €
Prijs
385.200 €
Verbruik L/100km
6 - 11,8 L/100km
Verbruik L/100km
17,1 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
157 - 267 g/km
CO2
389 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
100 L

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
4
Deuren
-
Deuren
5
Leeggewicht
1.820 - 1.925 kg
Leeggewicht
2.033 kg
Bagageruimte
525 L
Bagageruimte
473 L
Lengte
-
Lengte
4.973 mm
Breedte
1.903 - 1.955 mm
Breedte
2.028 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.589 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
535 - 590 kg
Laadvermogen
-

Motor en Prestaties

Motortype
Diesel, Benzine
Motortype
Benzine
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
210 - 520 pk
Vermogen pk
725 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,8 - 6,6 s
Acceleratie 0-100km/u
3,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
312 km/u
Koppel
470 - 600 Nm
Koppel
692 Nm
Aantal Cilinders
4 - 6
Aantal Cilinders
12
Vermogen kW
154 - 382 kW
Vermogen kW
533 kW
Motorinhoud
2.143 - 2.891 cm3
Motorinhoud
6.496 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.025 - 2.026
Bouwjaar
2023
CO2-efficiëntieklasse
F, G
CO2-efficiëntieklasse
G
Merk
Alfa Romeo
Merk
Ferrari
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.